Koncentrát živin a vitamínů

Jedinečná zimní akce - cenové zvýhodnění až 40%. Přesvědčte se sami v našem obchodě - to stojí za vyzkoušení !

Mladý ječmen představuje extrakt z výhonků zeleného ječmene. Společně s mladou pšenicí patří mezi nejvýživnější zelené potraviny vůbec. Mladý ječmen je přirozeným zdrojem vitamínů a minerálů s vysokým poměrem vstřebatelnosti. Při jeho pravidelném užívání pocítíte výrazný nárůst Vaší vitality a energie. Mimo dalších obsahuje mladý ječmen vitamín C, řadu vitamínů B a betakaroten (více o složení), plně rozpustnou vlákninu, které se významně podílejí na detoxikaci organismu a posilování imunitního systému (více o účincích). To je důležité zejména v období chřipek a jiných respiračních nemocí.

Mladý ječmen, označovaný také jako zelený ječmen patří do skupiny zelených potravin vyznačujících se vysokým obsahem chlorofylu, vitamínů, aminokyselin, minerálů a nezbytné vlákniny. Disponuje zásaditým pH, které je stejné jako u mateřského mléka a zajišťuje acido-bázickou rovnováhu . Díky svým vyváženým výživným hodnotám je snadno využitelný pro zdravý růst organismu, posílení imunitního systému a ideální pro prevenci patologických stavů.

Mladý ječmen je skvělý prostředek pro těhtoné maminky a kojená miminka.

Tip:
Kupte si mladý ječmen(v akci se stylovým hrnečkem KIWIK)
Přečtěte si, proč je mladý ječmen KIWIK, tak vyjímečný...

Původ

Mladý ječmen pochází z úrodných plání Nového Zélandu, které jsou ideálním místem pro jeho pěstování. Pěstuje se v té nejčistší přírodě, nezasažené průmyslem a znečištěním. Půda je zde velice úrodná, bohatá na minerály, zavlažovaná čistou a svěží vodou. Díky tomu si zachovává veškeré přírodní vlastnosti a disponuje nezaměnitelným svěžím aroma.

Ječmen

Výroba mladého ječmene

Mladý ječmen je připravován z mladých rostlin a výhonků, kdy je kladen důraz na zachování komplexu všech živin, které rostlina poskytuje. Na rozdíl od lisovaných extraktů si zachovává plně rozpustnou vlákninu a není dodatečně konzervován.

Označení Organic Certified je zárukou šetrného způsobu pěstování a následného zpracování s ohledem jak na produkt samotný, tak přírodní prostředí. Dostáváte jej takový, jaký ho příroda sama stvořila.

Účinky

Díky svému vyváženému komplexnímu složení příznivě působí při celé řadě zdravotních potíží: chudokrevnosti, má značný detoxikační efekt a významně napomáhá při zánětlivých onemocněních a působí antisepticky.


Užívání

Udělejte si z užívání mladého ječmene ranní rituál. Připravte si nápoj podle Vaší chuti a pomalu vychutnávejte každý doušek.

Pro dospělé 1-2 čajové lžičky (1 gram) 1-2x denně. Zalijte 200ml vody nebo džusu a vypijte, nejlépe na lačný žaludek. Zajistěte dostatečný přísun tekutin během dne. V prvních 10ti dnech doporučujeme užívat v menším množství, vzhledem k detoxikaci můžete krátkodobě pozorovat zhoršení pleti, nadýmání či průjem (doporučujeme snížit dávkování).

Složení mladého ječmene

Ječmenná tráva je ze všech zelených trav považována z výživového hlediska za nejhodnotnější. Obsahuje 18 aminokyselin z 20 včetně 8 esenciálních, tedy těch, jež si tělo neumí vyrobit samo.

Mladý ječmen dále obsahuje řadu aktivních enzymů, které jsou základním katalyzátorem téměř všech chemických procesů probíhajících v našem těle.

Mladý ječmen obsahuje široké spektrum vitamínů a minerálů a dalších hodnotných látek. Mezi nejdůležitější patří betakaroten, vitamíny skupiny B, vitamín C, draslík, kalcium, hořčík, železo, měď, mangan, fosfor a zinek. Mladý ječmen obsahuje 11x více vápníku než kravské mléko, 7x více vitamínu C než pomeranče a 5x více železa než špenát. Poskytuje vápník a hořčík v ideálním poměru. Největším přínosem mladého ječmene je pak obsah chlorofylu, který má vliv na stimulaci růstu tkání a tvorby červených krvinek.

základní nutriční analýza mladého ječmene
Chlorofyl 9.82 mg/g
Bílkoviny 29,25 mg/100g
Cukry 500 mg/ g
Vláknina 39.05 g/ 100g
kompletní analýza mladého ječmeneKompletní analýza  mladého ječmene v pdf souboru